Kubki reklamowe piaskowane

Posted on

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Kubki to gadżet, który znajdować powinien się w każdym biurze. Korzystać mogą z niego wówczas zarówno pracownicy, jak i osoby odwiedzające siedzibę przedsiębiorstwa – czy to klienci czy osoby udające się na rozmowę rekrutacyjną. Produkt ten doskonale sprawdzi się także w roli podarunku dla kontrahenta. Znaleźć może się na nim logo marki, jej dane teleadresowe czy slogan. Taki produkt tworzony jest z różnego rodzaju materiałów. Pokrywać mogą go rozmaite wzory i może mieć on różne kolory. Nadruki na powierzchni kubków tworzy się między innymi z zastosowaniem techniki określanej mianem piaskowania. Na czym polega ta metoda?W jaki sposób tworzone są kubki reklamowe piaskowane? Metoda ta stanowi mechaniczny proces obróbki powierzchni szkła albo porcelitu. Opiera się ona o specjalistyczną obróbkę wierzchniej warstwy kubka z zastosowaniem specjalnego materiału ściernego. Ścierniwo odpowiada za zdzieranie wierzchniej powłoki kubka, w konsekwencji czego powstaje zmatowienie. Jest ono najlepiej widoczne na kubkach ceramicznych z kolorowym szkliwem.

Kubki reklamowe zdobione w ten sposób prezentują się niezwykle efektownie, co sprawia, że nie sposób oderwać od nich wzrok. Dzięki piaskowaniu możliwe staje się uzyskanie trójwymiarowego efektu zdobienia. Sposobem na dodatkowe wzmocnienie  nadruku jest barwienie uprzednio wypiaskowanych miejsc. Decydując się na piaskowanie na szkle, warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż będzie ono znacznie płytsze niż w przypadku porcelitu. Związane jest to z faktem, iż ścianka takiego naczynia jest cieńsza, a co więcej, nie ma tutaj konieczności zbierania szkliwa – aby uzyskać efekt tak zwanego zimnego szkła, w zupełności wystarczające będzie jego zmatowienie.

Kubki reklamowe mogą być piaskowane na 2 różne sposoby. pierwszy z nich to wykonanie matowego logo. W drugim, logotyp jest zasłaniany, a reszta powierzchni – piaskowana, co pozwala na uzyskanie matowego tła i błyszczącego logo. Metoda ta jest dostępna na rynku od wielu lat i cieszy się niesłabnącą popularnością.

Tags: , ,